Ciechocinek dla seniora? Tak, ponieważ to miejsce, które warto odwiedzić. Jest to uzdrowisko licznie odwiedzane przez osoby borykające się z różnymi schorzeniami. Leczy się tutaj między innymi schorzenia narządu ruchu i ortopedyczno – urazowe, choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby reumatologiczne, choroby układu nerwowego, naczyń obwodowych, górnych dróg oddechowych oraz cukrzycę, otyłość i osteoporozę. Nizinny, łagodny klimat Ciechocinka wpływa bardzo korzystnie na organizm człowieka. Charakteryzują go m.in.: wysoka średnia temperatura roczna, stosunkowo duża liczba słonecznych dni, niewielka ilość opadów, mała wilgotność powietrza oraz niezbyt silne wiatry. Takie właściwości klimatyczne sprzyjają rehabilitacji i wypoczynkowi.

Ciechocinek to również piękna zieleń, kobierce i skwery, Uzdrowisko porównywane jest do miasta – parku. Znajdujące się tutaj parki, skwery i zieleńce pozwalają zarówno na aktywny wypoczynek, jak i wytchnienie. Najczęściej i najchętniej odwiedzanym miejscem uzdrowiska są oczywiście tężnie solankowe. Goście i kuracjusze uwielbiają również spacery w Parku Zdrojowym i Sosnowym oraz na Parterach Hellwiga. Jednak Ciechocinek to nie tylko zabiegi i spacery. Popołudniami i wieczorami w wielu zakątkach miasta rozbrzmiewa taneczna muzyka. Zimą we wnętrzach licznych kawiarenek i restauracji, latem również w przy kawiarnianych ogródkach.

Ciechocinek dla seniora? – My jesteśmy na tak!

Ciechocinek to również miasto festiwali. Cykliczne odbywają się tutaj: Festiwal Piosenki i Kultury Romów, Wielka Gala Tenorów, Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej, Festiwal Operowo-Operetkowy oraz Blues bez Barier. Szczegółowy wykaz wszystkich wydarzeń artystycznych planowanych w Ciechocinku w 2020 roku ukaże się niebawem na stronie internetowej Sanatorium Łączność.

Na terenie uzdrowiska funkcjonuje wiele sanatoriów i hoteli uzdrowiskowych. Sanatorium Uzdrowiskowe „Łączność” w Ciechocinku oferuje pobyty sanatoryjnerehabilitacyjne  z zabiegami z zakresu balneoterapii, hydroterapii, fizjoterapii oraz basen solankowy. Skontaktuj się z nami!