Ciechocinek – uzdrowisko, w którym ratunku poszukują osoby cierpiące na różnego rodzaju schorzenia. Warto pamiętać, że stosowana tu medycyna fizykalna i ściśle związana z nią balneologia była już pod koniec XIX wieku jedną z głównych dziedzin medycyny. Ma ona na celu działanie wspomagające wcześniej stosowane metody oraz usprawnianie i rehabilitację między innymi schorzeń narządu ruchu.

Ból kręgosłupa to obecnie jedna z najczęstszych dolegliwości. Zmiany zwyrodnieniowe związane z wiekiem, wady postawy i urazy, ale też siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej i nadwaga sprawiają, że nasze kręgosłupy są w coraz gorszej kondycji. Leczenie uzdrowiskowe odgrywa dużą rolę w profilaktyce i leczeniu schorzeń narządu ruchu.

W Sanatorium Uzdrowiskowym „Łączność” w Ciechocinku stosowanych jest wiele rodzajów zabiegów, które pomagają wyeliminować lub zmniejszyć dolegliwości bólowe kręgosłupa. Poszczególne zabiegi w nieco odmienne sposoby wpływają przeciwbólowo na organizm.

Elektroterapia (prądy TENS, prądy diadynamiczne, galwanizacja, jonoforeza, prądy interferencyjne), to zabiegi z zastosowaniem stałego lub zmiennego prądu o różnej częstotliwości. Prąd ma działanie przeciwbólowe i zmniejsza napięcie mięśniowe.

Ultradźwięki – drgania mechaniczne o częstotliwości wyższej niż 20 000 Hz. W fizjoterapii stosuje się te z zakresu od 08 do 3 MHz. Również działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Laseroterapia – działa stymulująco. Pobudza organizm między innymi do wytwarzania substancji przeciwbólowych.

Magnetoterapia – pole magnetyczne o niskiej częstotliwości, działające na tkanki bardzo głęboko położone.

Krioterapia – wykorzystująca naturalne reakcje na zimno. Działa na układ immunologiczny i hormonalny. Pod wpływem zimna szybciej wydziela się endorfina, naturalny środek przeciwbólowy.

Ćwiczenia w basenie solankowym – sprzyjają odciążeniu kręgosłupa i narządu ruchu. Rozluźniają mięśnie i niwelują napięcie mięśniowe.

Masaż leczniczy – wykorzystywany przede wszystkim w bólach kręgosłupa związanych z wadami postawy. Nieoceniony również w przypadkach nagłych, np. przy rwie kulszowej.

Ciechocinek to miejscowość, w której funkcjonuje wiele sanatoriów i hoteli uzdrowiskowych. Sanatorium Uzdrowiskowe „Łączność” w Ciechocinku oferuje pobyty sanatoryjnerehabilitacyjne z zabiegami z zakresu balneoterapii, hydroterapii, fizjoterapii oraz basen solankowy. Skontaktuj się z nami!