Tylko jeden kwadrans dziennie wystarczy aby poprawić  kondycję i swoje samopoczucie. Tylko 15 minut dziennie wystarczy aby poprawić pracę Twojego układu mięśniowego. Jest na to jeden niezawodny ale bagatelizowany sposób.

Siedzący tryb życia, praca przy komputerze, stres, niezdrowe odżywianie i bierne spędzanie wolnego czasu to zmora naszych czasów.
Warto wyrwać się z letargu i zainwestować w swoje zdrowie.

Rozpocznij pracę nad swoją kondycją. Zacznij ćwiczyć. Znajdź kilkanaście minut dziennie na gimnastykę.

Wyznacz cel i ćwicz systematycznie.

 To niezawodny sposób aby przy minimalnym wysiłku, dojść do świetnej kondycji i odzyskać sprawność. Przy odrobinie systematyczności, satysfakcja gwarantowana.

Przebywając na leczeniu w sanatorium, wiele osób rezygnuje z gimnastyki na rzecz innych zabiegów. Tłumaczą to sobie tym, że ćwiczyć można zawsze i wszędzie ale ostatecznie tego nie robią. Masaże, kąpiele lecznicze czy okłady borowinowe są jak najbardziej potrzebne ale co dalej ?

Bądź pewien, że Twoja sprawność ruchowa poprawia się każdego dnia.

Po zabiegach, organizm się regeneruje ale ten stan nie trwa długo jeżeli powrócisz do biernego trybu życia. Gimnastykując się systematycznie, już po kilkunastu dniach następuje zauważalna zmiana i poprawa jakości życia.

Ćwicz gdziekolwiek jesteś. Niech gimnastyka stanie się częścią Twojego codziennego harmonogramu.

Ćwiczyć możesz wszędzie. Ćwicz w domu, na spacerze, na wakacjach.

W Sanatorium Łączność w Ciechocinku codziennie prowadzona jest gimnastyka grupowa. Osoby z poważną dysfunkcją układu ruchu, mogą korzystać z gimnastyki indywidualnej.
Dawniej był to zabieg podstawowy, można powiedzieć obowiązkowy. Teraz kuracjusze wolą korzystać z innych, w których uczestniczą biernie.

Każdego dnia zarezerwuj kilkanaście minut dla zdrowia i poczuj moc rozciągania mięśni.
Nie zaniedbuj gimnastyki. Skonsultuj się z fizjoterapeutą, on dobierze zestaw odpowiedni do Twoich schorzeń i pokaże jak ćwiczyć poprawnie.

Zacznij już dzisiaj.